blogy logo
login PRIHLÁS SA
BLOG rainaaudron
ČLÁNKY
GALÉRIE
DISKUSIE
1
SLEDUJETE BLOG
Vitajte na mojom blogu
Raina AudronGame Expo 2009
pridal Raina Audron 18.3. 2009 o 17:36

 

Konečne to prišlo. Moja prvá výstava hier. Zaujal ma program, hlavne prednáška Bacha z Levelu a chlapíkov z Guerilly, ale hlavne sa stretnúť s niekým zo Sectoru. V tom čase, keď som sa o tejto akcii dopočula, som na Sector ešte nechodila a netušila som, že tam stretnem fajn ľudí. Spolu s Luciusom, ktorý ma pozval, sme sa teda v piatok poobede vybrali na električku, ktorá nás zaviedla až na miesto činu.

 

 

V sobotu už našťastie veľký rad nebol...

 

Piatok, 13. 3. 2009

 

Čosi pred 14:00

 

Z okna električky zazrieme budovu so žltou strechou, a pri pohľade na vchod sme neverili vlastným očiam. Obrovský rad, vinúci sa ako had až smerom k ceste. S neurčitosťou, kedy sa vlastne dostaneme dovnútra, sme sa postavili do radu za bujného vetriska a chladu. Pri vchode sa to takmer nehýbalo a my sme postupovali strašne pomaly. Jeden z organizátorov ešte len vtedy začal upevňovať veľké bannery s názvami Game Expo a Anime show a cez sklá sme videli ako ešte vybaľujú čosi z krabíc na poschodí.

 

14:30

 

Už viac ako polhodinu mrzneme spolu pred budovou kultúrneho domu a krutý chladný vietor ma donútil nasadiť si kapucňu. Pohli sme sa iba o pár krokov, a niektorí príchodzí sa bez hanby vybrali hneď ku vchodu.

 

14:45

 

Nejakým zázrakom sme sa dostali už na polovicu vzdialenosti. Začína pokvapkávať. Zahliadli sme pôvabné dievča v sukni, a jej dlhé čierne vlasy prezradili, že sa jedná o Tiru.

 

Ku konzolám sa takmer nedalo dostať

 

15:00

 

Dostávame sa do vchodu, celí zmrznutí. Pásky na zápästie a hor sa do útrob Domu „kultúry“. (v celom komplexe nebol jeden kôš!!!) Zmocníme sa výtlačkov Levela hneď pri vchode a smerujeme k hracím konzolám s cieľom nájsť Tiru. Tá bola práve vo víre hrania Soul Caliburu 4, ale po chvíli sa s nami zvítala. Všade bola kopa ľudí a pohybovať sa bolo dosť sťažené. Popri stoloch na kartové hry sme vyšli na prvé poschodie a šli do Brlohu. Lucius si uchmatol Mirror´s Edge ale ja som obišla naprázdno. Ani Princa ani figúrku Raziela nemali, za to mali však všetky možné postavičky Kratosa, Sephirotha, Clouda, Lary Croft, atď. V piatok sme mali na pláne navštíviť iba Brloh, hernú výstavu a stánky vývojárov. Keďže žiadne stánky neboli, tak sme sa rozhodli pozrieť kino – práve dávali tretiu Múmiu a tak sme si pozreli poslednú polhodinu.

 

 

Moju pozornosť v tento deň upútal cosplay – dievčatá prezlečené za Rena a Kadaja z Final Fantasy VII – tak to bolo niečo! Ich kostýmy boli skvelé a musela som sa s nimi odfotiť. Iný výjav bol istý „zajačí muž“ celý v ružovom a zajačími ušami (mali ste ho možnosť vidieť na videu z Gameexpa). Nie je mi jasné, akú postavu reprezentoval, ale vidieť ho bola sila sama o sebe. Bolo možné zočiť aj množstvo Narutov a iné podivné postavy.

 

17:00

 

Náš deň na Expe sa pomaly chýlil ku koncu, a tak sme sa rozlúčili s Tirou a vydali električkou späť. S Levelmi v batohu, ktorý sa pod ich ťarchou len len, že nepretrhol, sme odchádzali celkom spokojní. Nebyť tej (ne)organizácie, boli by sme odchádzali menej unavení. Na druhý deň sme sa tešili oveľa viac, keďže už nebude treba vystáť rad a aj program toho sľuboval viac.

 

 

Tira drtí Soul Calibur 4 na Xboxe

 

 

Sobota, 14. 3. 2009

 

11:31

 

Len tak tak stíhame električku, pretože sme sa chceli dostať na prednášku z Levelu. Hneď sme skočili pozrieť Tiru a snažili sme sa dostať do Expo salónu, čo sa nám veľmi nedarilo nájsť. Na vine bolo chabé označenie jednotlivých salónov a bolo ťažké sa zorientovať, kde je čo. Nakoniec sme to však našli, miestnosť bola predelená na polovicu (v druhej bol bufet). Začiatok sme síce nestihli, ale to až tak neprekážalo, keďže sme tak či tak nepočuli takmer vôbec nič. Hluk z miestnosti, kde sa hrali kartové a stolové hry, prehlušoval slová Martina Bacha, šéfredaktora Levelu, pretože miestnosť nebola uzavretá. Ventilátory nefungovali takže v tej starej komunistickej budove bolo strašné teplo. Organizátori sa očividne prerátali, pretože množstvo ľudí o dosť prevyšovalo kapacitu budovy.

 

 

 

13:00

 

Po prednáške sme sa vybrali znovu za Tirou kvôli konteste v Soul Calibure. Ten sa však odložil na štvrtú a dozvedeli sme sa o zmene programu. Prezentácia Guerilly sa presunula na jednu z pôvodnej šiestej. Predtým sme sa ale zvítali s členmi Sector klanu – QuITom , Destom a Andreiom. Musím povedať, že bolo príjemné ich spoznať, a je fajn, že na Sectore sú normálni a pohodoví ľudia. Prezentácia Guerilly sa konala v starom kine. Trochu sme sa hanbili, že ľudia priletia až z Amsterdamu a museli vidieť takú „dieru“ a aj v nej prednášať. Na začiatok boli problémy so svetlom a zvukom a potom sa už prihovoril Creative Director. Pustili nám neslávne predrenderované video Killzone 2 z 2005 a okomentovali ho, že to bol len pokus ako by asi mal KZ2 vyzerať, keďže PlayStation 3 vtedy ešte nebola. Ďalšie video bolo pre porovnanie z roku 1999, ukážka toho ako mal vyzerať pôvodný Killzone pre PlayStation2. Nasledovalo pár trailerov, prezentácia o čo vlastne ide v KZ2 a priestor na otázky. Nakoniec sa to celé trochu zdržalo, ale odmenili sme chlapíkov z Guerilly potleskom, že obetovali svoj čas a prišli na GameExpo.

 

Opravovanie testov v plnom prúde

 

15:00

 

Po prezentácii som sa chcela zúčastniť Game Kvízu, turnaj v SC4 sa stále nezačal, cestou sme sa zoznámili s Mastrom a jeho bratmi, a tak sme sa s Luciusom pobrali do „Expo“ salónu (označenie ale hovorilo inak). Po chvíli sa k nám pridal i QuIT s Destom. Rozdali sa papiere a išlo sa vyplňovať. Otázky boli spočiatku jednoduché, neskôr boli aj chytáky, no boli zamerané predovšetkým na PC, čo ma trochu sklamalo, keďže sa orientujem prevažne na PlayStation. Bolo nás tam dosť a trebalo trochu pomôcť s opravovaním, na čo sa podujal QuIT. Zatiaľ sme mu strážili jeho klenoty – OST FF advent children, Cloudov prívesok a cigarety. Po niekoľkých minútach boli výsledky a prekvapilo ma, keď zvolali moju prezývku. Vďaka jednému gentlemanovi (týmto mu chcem poďakovať), ktorý mi prenechal miesto (mali sme rovnaký počet bodov) som získala tričko WoW s Lich Kingom a jeho Frostmournom na prednej strane. Potešení z výhry sme spolu zišli dole za Tirou, ktorá nakopávala zadky so svojou bojovníčkou. Pri jednom stánku s plyšákmi a plagátmi sme sa na odporučenie Tiry poobzerali po nejakých OST. Ja som nemohla odolať DMC4 a Lucius si kúpil Squallov prívesok. O 20 minút sme sa rozlúčili s Tirou a naposledy navštívili galériu hier a Brloh. Luciusa zlákal balíček kariet Magic-ov, keďže na všetko bola 20% zľava, tak sme ju teda využili.

 

 

Odchádzali sme s dobrým pocitom a so suvenírmi. Nebyť chaotickej organizácie a malej budovy, mohla to byť vydarenejšia akcia. Hlavne sme ale spoznali skvelých ľudí – Tiru, Mastra, QuITa, Desta i Andreia. Hádam ďalšie Expo bude vydarenejšie po organizačnej stránke a bude sa konať vo vhodnejších priestoroch.

 

 Prístupov 2465
Kvalita článku
(20%) hlasov 1

PRÍSPEVKY
SLEDOVAŤ
Prosím prihláste sa pre možnosť pridania komentáru.
Prihláste sa, alebo použite facebook login facebook login
ĎALŠIE ČLÁNKY V BLOGU
Zbierka hier a časopisov
[ 10.8.2013] (príspevkov 38)
LEGACY OF KAIN alebo ako si sériu užiť a...
[ 8.3.2013] (príspevkov 10)
Rainin brloh
[ 8.2.2013] (príspevkov 21)
Moje potulky USA
[ 28.6.2012] (príspevkov 17)
Hranie bez hraníc
[ 20.4.2011] (príspevkov 6)
Mini Perly 2010
[ 31.12.2010] (príspevkov 22)
NextGen Expo 2010 alebo ako bolo na Even...
[ 17.11.2010] (príspevkov 18)
Legacy of Kain: Revival
[ 30.10.2010] (príspevkov 8)
(Nové) Perly Sectoru
[ 2.9.2010] (príspevkov 57)
Sector hraje horory alebo ako som sa bál...
[ 22.8.2010] (príspevkov 16)